Brainspotting

nowa metoda leczenia traumy oraz wzmacniania własnych zasobów i osiągania celów

 Czym jest brainspotting (BSP)?

Brainspotting (BSP) jest nowym, innowacyjnym podejściem w psychoterapii, które jest wysoce skuteczne w pracy z traumą i jej licznymi symptomami, takimi jak np. niepokój, lęk, stany depresyjne, zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie, niska samoocena, nadużywanie substancji psychoaktywnych, niewyjaśniony ból fizyczny, dolegliwości psychosomatyczne, problemy z nawiązywaniem i utrzymaniem relacji.

Dlaczego nie tradycyjna terapia psychologiczna?

Nauka potwierdza, że rozmowa, mimo że często działa utwierdzająco i kojąco, nie zmienia instynktownych i automatycznych reakcji. Te reakcje są zapisane w głębokich strukturach mózgu i determinują nasze reakcje, sposób widzenia oraz interpretację świata i siebie.

Terapia Brainspotting, w przeciwieństwie do innych form terapii werbalnej, dociera do materiału traumatycznego zakodowanego na poziomie podkorowym. Umożliwia to znalezienie odpowiedniej pozycji oczu, która daje dostęp do tych szlaków nerwowych i procesów podkorowych. Te są bezpośrednio związane z trudnym zdarzeniem lub doświadczeniem. Punkt Brainspot zawiera przechowywaną traumatyczną pamięć, której nie udało się zintegrować.

Po uzyskaniu dostępu do tego punktu, aktywowane są autobiograficzne ślady pamięciowe. Dzięki temu możliwe jest ich „przepracowanie”. Efektem jest usunięcie bariery, która blokowała Cię przed osiągnięciem wymarzonych celów.

Co warto wiedzieć o terapii brainspotting?

Często wystarczy jedno spotkanie, aby uleczyć traumę prostą

jeżeli doświadczyłeś względnie prostej traumy, czy borykasz się z prostym PTSD związanym z jednym konkretnym zdarzeniem np.: wypadek, zdarzenie losowe, terapia może trwać bardzo krótko, od jednej do kliku sesji. Po prostu skupiamy się na przetworzeniu wspomnień i ich odwrażliwieniu. Po przepracowaniu przestają na nas wpływać.

Dlaczego leczenie traumy złożonej trwa dłużej?

przypadku złożonej traumy, jak np. traumy relacyjnej, leczenie będzie trwało stosunkowo dłużej. Ponieważ doświadczenia traumatyczne nakładają się na siebie warstwami. Jednak nawet po przepracowaniu tylko niektórych wspomnień, efekty mogą być odczuwane już we wczesnych etapach terapii przynosząc ulgę i znacząco odciążając i uwalniając system od psychofizycznych konsekwencji traumy.

Brainspotting to również sposób na rozwój osobisty i osiągniecie wymarzonych celów

Brainspotting może być wykorzystany również w procesie rozwoju osobistego i pracy nad ograniczającymi nas barierami, blokującymi osiągnięcie przez nas pełnego potencjału, kreatywności i dobrostanu. Pozwala zrobić krok w stronę szczęśliwszego, bardziej zrównoważonego i satysfakcjonującego życia. Jest doskonałym narzędziem, które zintegruję z procesem coachingowym.

 

Brainspotting wykorzystuje naturalne zdolności mózgu do samodoskonalenia, samoregulacji oraz samoleczenia.

Brainspotting jest terapią fizjologiczną ze skutkami psychologicznymi i należy do terapii somatycznych wykorzystującyh tzw. felt sense czyli odczucia z ciała.

Brainspotting pomaga uwolnić emocje uwięzione w ciele. Dzięki temu możemy poprawić nasze zdrowie fizyczne.

Efektywność - nawet jedna sesja Brainspotting może zastąpić tygodnie, a nawet miesiące terapii konwencjonalnej opartej na rozmowie.

Trwałość - przepracowane tematy i usunięte bariery nie wracają gdy mamy spadek nastroju lub trudniejszy czas w życiu. Nie tworzymy "nakładki" na istniejące trudności, ale je trwale i ostatecznie rozwiązujemy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o metodzie kliknij tu aby przenieść się na oficjalną stronę Brainspotting Polska

Jak możesz poprawić jakość swojego życia?

zarezerwuj darmowe spotkanie 1:1

Dzięki wstępnej konsultacji możemy się poznać i upewnić, że jestem właściwą osobą i mogę pomóc Tobie lub Twojemu dziecku

i

Wybierz pakiet

Wybierz pakiet odpowiedni dla Twoich potrzeb. 

Osiągnij swoje cele

Pozwól by proces uzdrawiania się rozpoczął i ciesz się z nowej jakości Twojego życia oraz osiągaj wymarzone cele